A Tanulócsoportot olyan 1-4. osztályos általános iskolás diákok számára hoztuk létre, akik magántanulói státuszban szeretnének felkészülni a tanulmányaikból.

A tanmenet szervezett iskolai szabályok és keretek között, de a diákok haladási tempójához igazodik. A csoporton belül is lehetőségük van a gyorsabb vagy lassabb haladásra, mert a képességeikhez igazodik a csoportbeosztásuk.

Hangsúlyozottan következetes szabályok között működünk és a házirendünk betartását mind a szülőktől mind a gyermekektől elvárjuk, és amelyet magunkra nézve is kötelezőnek tekintünk.

Olyan szülőknek ajánljuk a Tanulócsoportot, akik hisznek  az iskolai szabálykeretekben és következetes tanításban, de csalódtak az állami fenntartású rendszerben vagy a magas osztálylétszámot nem tartják megfelelőnek gyermeküknek, esetleg a felszerelési hiányosságok vagy a tanítói munkafegyelem miatt keresnek más megoldást.